MariGraf Aktualności i branżowe artykuły znalezione w sieci

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum."

Specjalista z pogranicza grafiki komputerowej i marketingu. Jego czynności polegają na stworzeniu (a w pewnych sytuacjach także na modyfikacji) elementów graficznych, które mają być wykorzystywane w ramach jednej firmy. Grafik ten w pierwszej kolejności zajmie się ustaleniem jakie fonty, logo i zestawienia kolorów będą najbardziej korzystne dla jego kontrahenta, a następnie po uzyskaniu aprobaty przystępuje do wykonania grafiki, która zostanie zastosowana w materiałach promocyjnych przedsiębiorstwa (np. w papierze firmowym, długopisach, wizytówkach, etc.). Do grafika takiego należy zwrócić się również w przypadku, jeżeli mamy już logo i jesteśmy kojarzeni z pewnymi zestawieniami kolorów czy symbolami, pragniemy jednak odświeżyć wizerunek naszej firmy nie tracąc jednocześnie autentyczności.

więcej »

Grafik ten, podobnie jak projektant stron internetowych, zajmuje się opracowaniem szat graficznych, które następnie zostają przeprogramowane w funkcjonalna całość. Różnica polega na tym, ze projektant interfaców specjalizuje się w wykonywaniu grafik, które zostaną wykorzystane nie w stronach internetowych, lecz w programach i aplikacjach. Chodzi tu tak o menu główne w grze komputerowej, jak i wykonanie przycisków do aplikacji na smartphona.

więcej »

Grafik ten znany jest również pod pojęciem Web Designer. Jak sama nazwa wskazuje, specjalista taki zajmuje się opracowaniem szaty graficznej stron internetowych. Zakres czynności tej kategorii grafików wykracza jednak zwykle poza samo opracowanie szablonu. Zlecając pracę Web Designerowi możemy liczyć na to, że opracowaną przez siebie szatę graficzną zmieni w pełni funkcjonalny interface witryny, który po przypisaniu do odpowiedniej domeny stanie się stroną internetową. Mimo, że Web Designerzy zapewniają usługi o bardzo szerokim spektrum, należy mieć na uwadze, że część zadań związanych z postawieniem serwisu powinno się zlecić osobom trzecim. W szczególności do czynności, o których tutaj mowa, należy zaliczyć zakup domeny, zapewnienie hostingu, czy też stworzenie tekstów, które mają pojawić się w serwisie.

więcej »

Specjalizacją takiego grafika jest tworzenie modeli, które potem mogą zostać wykorzystane przy tworzeniu animacji, gier komputerowych, symulacji czy jako wirtualne makiety domów. Zlecając pracę takiemu grafikowi musimy mieć na uwadze, że tworzenie kompletnych trójwymiarowych struktur jest procesem o bardzo złożonym charakterze. Grafik 3D tworzy jedynie „szkielety” trójwymiarowych modeli. Efektem jego pracy jest więc jedynie siatka połączonych ze sobą linii. Siatka ta ma określony kształt – z łatwością możemy domyślić się, czy końcowym efektem ma być człowiek, czy też dzbanek. Model taki jest jednak pozbawiony kolorów czy innego rodzaju wypełnienia.

więcej »

Grafik taki specjalizuje się w wykonywaniu rysunków (ilustracji). Rysunki takie mogą być wykonywane za pośrednictwem tradycyjnych technik (np. ołówek i kartka). Mogą być jednak tworzone także za pośrednictwem komputera – tak przy pomocy zewnętrznych urządzeń typu tablety graficzne, jak również jedynie przy wykorzystaniu znajdującego się w komputerze oprogramowania. Niezależnie od stosowanych narzędzi ostatecznym efektem pracy takiego grafika jest dwuwymiarowy obraz w formie cyfrowej, który może zostać wykorzystany jako symbol, maskotka strony czy też okładka książki.

więcej »

Kim jednak jest grafik komputerowy?

W największym skrócie grafik komputerowy to osoba, która zawodowo zajmuje się opracowywaniem elementów wizualnych przy pomocy techniki komputerowej. Przedstawiciele tej dziedziny są więc połączeniem artysty  (ostateczny efekt ich pracy jest wynikiem inwencji twórczej) i informatyka (grafik komputerowy nie maluję pędzlem – jego narzędziem są skomplikowane programy i algorytmy). Mimo, że ostateczny efekt zawsze wynika  z procesu twórczego, kontrahent grafika ma kluczowy wpływ na tworzone dzieło. To właśnie jego wytycznymi kieruje się grafik podczas swojej pracy.

Podobnie jak w przypadku innych zawodów, tak i wśród grafików komputerowych wyróżniamy wiele specjalizacji. Każda z niech jest odpowiedzią na inną potrzebę rynku. Każda z nich wymaga nieco innych umiejętności. W ramach każdej z nich używa się nieco odmiennego oprogramowania i sprzętu. Mimo, iż z każdym rokiem pojawiają się nowe specjalizacje, istnieją kategorie ogólne, do których można przyporządkować większość przedstawicieli tego zawodu. Tym sposobem możemy wyszczególnić typy grafików.

więcej »

Powszechny jest reklamowy rollup, który ze względu na swoją formę ułatwia szybką i łatwą wymianę grafiki. Wspaniale wspomagają reklamę towaru. Bardzo często jest stosowany w czasie konferencji czy targów. Ta forma reklamy jest bardzo trwała, ponieważ każdy rollup po zakończonej prezentacji jest przechowywany w odpowiednim pokrowcu, aby nie uległ zniszczeniu. Taką samą rolę spełniają potykacze reklamowe. Zasada ich działania jest taka sama jak w rollupie, z tym, że różnią się one wyglądem.

Reklama to jeden z podstawowych elementów będących wspaniałym sposobem na przekonanie do kupna jakiegoś produktu. Na niej opiera się współczesny rynek, gdyż jest ona podstawową informacją zawierającą element perswazyjny, przez co jest podmiotem konkurencji. W skutecznej reklamie pomagają różnego typu przedmioty. Jednym z nich są wspaniałe plakaty, które posiadają najważniejsze informacje, a ich szata graficzna ma przyciągać wzrok. Na podobnej zasadzie działajądrewniane szyldy.

Bardzo popularne stały się w ostatnich czasach drukowane banery, czyli forma reklamy wydrukowana na płachcie materiału. Dzięki wzrastającej konkurencyjności coraz więcej jest bardzo dobrych banerów, obecnych na każdym kroku. Przyciągają one wzrok przede wszystkim wielkością, ale i barwami zawartymi na plakacie. Podobną zasadę spełniają tabliczki reklamowe. Działają praktycznie na takiej zasadzie, różniąc się wyłącznie materiałem z którego są wykonane.

Obszernym zaciekawieniem cieszą się wydruki na płótnie, które nie pełnią już raczej funkcji reklamy, a bardziej mają zastosowanie estetyczne. Drukowany może być praktycznie każdy obraz, wszystko zależy od indywidualnych zainteresowań klienta. Wydruki na płótnie to fotografie zaprezentowane w formie obrazu. Podobna sytuacja jest w przypadku drukowanych naklejek, których wzór może być podany przez klienta w zależności od zapotrzebowania. Takie naklejki pełnią też funkcję dobrej reklamy.

więcej »

Smycze wykonane w technologii sublimacyjnej odznaczają się wyjątkową trwałością i najwyższą jakością wykonania nawet wtedy, gdy drukujemy na nich fotografie. Na ostateczną cenę nie wpływa jednak ilość użytych kolorów. Cena wzrasta jedynie w przypadku druku dwustronnego. Przy druku jednostronnym druga strona smyczy pozostaje biała. W naszej ofercie posiadamy smycze o szerokości  10-30mm.

więcej »

Jedną z najatrakcyjniejszych metod druku staje się obecnie doming (naklejka żywiczna), czyli technologia znakowania pozwalająca na uzyskanie efektu niemal trójwymiarowego obrazu z logo, grafikami czy napisami związanymi z konkretną firmą lub wydarzeniem. Metoda polega na nałożeniu na kolorowy wydruk cyfrowy warstwy żywicy poliuretanowej, która nadaje mu wyrazistości koloru i głębi obrazu.

Zalety stosowania:

Odporność
Warstwa żywicy pełni funkcje ochronne – wzór zachowuje swoją barwę i jest odporny na uszkodzenia.
Estetyka
Dzięki wzmocnieniu kolorów i głębi obrazu, projekt staje się estetyczny i efektowny.
więcej »

Ścianki POP UPdwustronne to systemy wystawiennicze idealnie nadające się na targi, konferecje i inne wystawy. Ścianki targowe to systemy bardzo wygodne do prezentacji, transportu i magazynowania.. Produkujemy ścianki proste, szeroki wybór i szybkość realizacji. Drukujemy na japońskich maszynach Rolland. Ścianka reklamowa to niezwykle funkcjonalny i prosty w montażu system wystawienniczy.

Roll up dostępne są w opcjach jednostronne i dwustronne. Nasze roll upy wyróżniają się jakością konstrukcji oraz samego wydruku. Powierzone nam zlecenia wykonujemy na nowoczesnych ploterach renomowanej firmy Roland. Drukujemy z fotograficzną rozdzielczością 1440 dpi. Zastosowanie takiej rozdzielczości umożliwia uzyskanie ponadprzeciętnej jakości wydruków. Roll up to efektowny i estetyczny wygląd. Roll up to łatwe w użyciu narzędzia prezentacji reklamowej.

Oferowane przez nas potykacze wewnętrzne dostępne są w wielu rozmiarach.
Dodatkowo potykacze zewnętrzne posiadają zbiornik do wypełnienia wodą, dzięki czemu mamy dodatkowe obciążenie. W ofercie potykaczy mamy standardowe, z kieszeniami na foldery oraz z dodatkową główką. Każdy z potykaczy spełnia funkcje jednostronnych i dwustronnych. Dodatkową zaletą jest system OWZ (otwórz, włoż, zamknij). Jest to system ułatwiający wymianę grafiki.

Ścianki targowe to systemy bardzo wygodne do prezentacji, transportu i magazynowania. W ofercie mamy wiele modułów o różnych wysokościach i konfiguracjach. Ścianki targowe dzięki specjalnej konstrukcji oraz cięciu na trymerach z dokładnością do 0,2mm zapewniają mocowanie paneli graficznych bez widocznych podziałów. Ścianki wystawiennicze to systemy wystawiennicze idealnie nadające się na targi.

Coraz większe zainteresowanie zyskuje reklama zewnętrzna między innymi banery, ścianki wystawiennicze, standy. Nowością są dwustronne roll upy z grafiką w kasetkach, umożliwia to łatwą wymianę grafiki. Czas montażu takich roll up ów jest liczony w sekundach. Roll up to systemy wielokrotnego użytku, oferowane przez nas systemy wystawiennicze starczają na wiele lat. W naszej ofercie odnajdą Państwo roll up wewnętrzne jak i zewnętrzne, posiadające różne szerokości i wysokości, z wymienianą grafiką.

więcej »

Z wizytówką jest jak z agrafką – nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. Ten niewielki kartonik potrafi nieraz uratować nasze biznesowe życie. Wyobraźmy sobie, że nasz rozmówca – potencjalny klient lub kontrahent – nie ma ze sobą telefonu, na którym mógłby zapisać nasz numer telefonu. Wizytówka będzie wtedy jak znalazł. Albo przypuśćmy, że brakuje mu czasu, by zapisać nasze dane kontaktowe – wystarczy wręczyć tej osobie naszą wizytówkę. Nie dość, że będzie wyglądać to profesjonalnie, to jeszcze pozostawimy po sobie trwały ślad. Dodatkowego elementu profesjonalizmu doda także elegancki wizytownik, może być również z logo firmy.

więcej »

Zdjęcia wykonane w sposób profesjonalny z pełna dbałaością o doskonałe odwzorowanie kolorów, kontrolowane na każdym etapie przetwarzania obrazu na skalibrowanym monitorze, umożliwia tworzenie wzorów kolorystycznych produktów zarówno do prezentacji na stronach internetowych jak i do umieszczenia w publikacjach. Doskonała jakość optyczna używanego w studio fotograficznym sprzętu oraz kontrolowane oświetlenie sceny pozwala na wydobycie szczegółów i detali prezentowanego przedmiotu.

W dzisiejszych czasach, gdy dostęp do aparatów cyfrowych ich rozpowszechniene, nawet w telefonach komórkowych, może dac nam złudne wrażenie że zatrudnianie zawodowego fotografa jest zdędnym wydatkiem. Niestety często przychodzi nam po fakcie zmienić o tym opinie.

Druk sublimacyjny umożliwia nam w łatwy sposób nanoszenie reklama na odzież sportowej. W obecnej chwili większość strojów sportowych jest wykonany z tkanin poliestrowych. Daje to spore pole do popisu jeśli chodzi o wykonanie reklam sponsorów na odzieży sportowców. Numerowani strojów oraz umieszczania na nich logotypów klubu i organizacji sportowych i innych.

Dzięki profesjonalnym zdjęciom produkty nabiorą profesjonalnego wyglądu i łatwiej znajdą swojego nabywcę. Profesjonalne zdjęcia produktów nabierają coraz większego znaczenia w dobie sprzedaży za pośrednictwem internetu, zarówno na aukcjach np. w allegro jak i przez sklepy internetowe. Atrakcyjnie przedstawiony przedmiot łatwiej znajdzie nabywców. Lepiej poradzi sobie z olbrzymią konkurencją w sieci.

więcej »

Jest to technika znakowania, która polega na przenoszeniu dowolnego wzoru z matrycy na konkretny materiał, przy wykorzystaniu wysokiej temperatury i ciśnienia. Tłoczenie może być wykonywane na sucho (odbicie samej matrycy w powierzchni materiału) lub też przy wykorzystaniu folii (color stamping w złotym bądź srebrnym kolorze). Matrycę wykonujemy w cenie zamówienia.

Zalety:

Szerokie zastosowanie
Technika ta ma zastosowanie na dowolnych materiałach skórzanych, skóropodobnych, jak również na tekturze bądź tworzywach sztucznych.
Estetyka
Metoda ta pozwala na stworzenie eleganckich i estetycznych materiałów oraz gadżetów promocyjnych.
Trwałość
Zagłębienia, które powstały w trakcie tłoczenia tej metody wyróżniają się odpornością na ścieranie.
więcej »

Kolory są ważne. Każdy z nas chciałby mieć w druku to, co widzi na ekranie komputera, ale to nie takie proste. Projektowanie do internetu różni się diametralnie od projektowania do druku. Dlaczego? Ponieważ przestrzenie RGB i CMYK nie są identyczne, co w praktyce oznacza, że intensywne kolory na monitorze nie będą już tak intensywne w druku. Może sprawę rozjaśni Wam infografika. Możecie ją oczywiście wydrukować, ale pamiętajcie o tym, że była przygotowana jako plik do netu, więc nie obwiniajcie Waszej drukarki o brak współpracy z monitorem.

więcej »

Posiadanie profesjonalnej strony internetowej to w dzisiejszych czasach standard. Wśród niezliczonej ilości agencji reklamy, ciężko jest znaleźć tą najbardziej nam odpowiadającą. Zacznij od przeglądania zrealizowanych projektów oraz portfolio, zapoznania się z cenami i ofertą, popytaj wśród znajomych lub poszukaj opinii w internecie.

Aby zaistnieć wśród sporej liczby na polskim rynku firm, warto zastanowić się nad skuteczną postacią reklamy. Reklama jest bowiem przyrządem umożliwiającym wylansowanie produktu oraz usług dostarczanych przez Twoją firmę. Dzięki reklamie powiększysz bazę swoich Klientów. Dobrze dobrane projekty znacznie wpływają na powiększenie zysków Twojej firmy, a właśnie na tym przecież najbardziej Ci zależy, czyż nie?

Nowoczesna, estetyczna i wyróżniająca się niepowtarzalna grafika buduje wygląd Twojej firmy. Przemyślane i oddające profil Twojej działalności logo pozwoli na dumne prezentowanie się wpośród konkurencji, a zaprojektowanie strony www daje możliwość zaistnienia niemal na całym świecie. Kompetentna agencja reklamowa stworzy dla Twojej firmy logo pełniące funkcje marketingowe. Starannie przemyślane i estetycznie wykonane logo przyciąga uwagę klientów oraz stanowi informację o działalności firmy.

Prowadząc swoje kroki do agencji reklamowej przejrzyj w pierwszej kolejności bardzo szczegółowo strony internetowe w celu znalezienia tej najbardziej przyciągającej uwagę. Przeanalizuj i porównaj ceny, sprawdź rodzaj świadczonych usług oraz zapoznaj się z oceną internautów na temat jakości tych usług. Nie wymaga to dużej ilości poświęconego czasu, a może zaoszczędzić nam wielu problemów oraz zmartwień w przyszłości.

Doświadczone studio reklamowe wyróżnia się kompletną obsługą, dostatnim wachlarzem świadczonych usług, oryginalnością pomysłów, subtelnymi projektami oraz rzetelnym i terminowym wywiązywaniem się ze zleceń, dzięki czemu realizuje wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Studio reklamy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w zakresie swoich usług posiada możliwość wydruków różnorodnych produktów. Drukarnia korzystająca z najlepszych jakościowo materiałów jest gwarancją trwałości wyrobów poligraficznych, w tym ulotki, kalendarze czy wizytówki.

więcej »
następne >>
Katalog Produktów

 

 

 

 

Strony Internetowe

Aktualności

Google+